לאורך השנים אנשים רבים כבר השכילו להבין כי מזון דל פחמימות יכול בהחלט להיות תחליף אידיאלי בעבור מזונת אשר רק מכבידים על הבטן, גורמים לנו להשמין ומעלים את רמות הסוכר בדם. חברת ביכורים שמחה להציג בפניכם את הלחם, הלחמניות והקרקרים העשויים מזרעי פשתן ומפגינים יתרונות בריאותיים רבים. לחם ייחודי זה כולל פחות מ- 1 גרם פחמימה לפרוסה ועל כן מהווה את ההתאמה המושלמת לתזונתם של אנשים סוכרתיים, מי ששומר על הכושר וכל אדם אשר נמצא בדיאטה.

דל פחמימות

מזון דל פחמימות ויתרונותיו

בשנים האחרונות אנו יכולים לראות כי צצו להן דיאטות מעניינות רבות אשר מבטיחות הרזיה בטוחה ושמירה על המשקל החדש שלנו. אחת הדרכים אשר הוכיחה את עצמה כיעילה במיוחד הייתה צריכה של מזון דל פחמימות. בעוד שבעבר היה נהוג להאמין כי כל צריכת המזון שלנו צריכה להיות דלת שומן, כיום, המודעות הבריאותית הרבה שהתפתחה הובילה למסקנה כי רוב האנשים צורכים כמות פחמימות רבה, דבר אשר מביא להאטה של פעילות מערכת העיכול, כבדות בבטן, השמנה וסכנה בריאותית של ממש במידה ואתם סובלים ממחלת הסוכרת.

תזונה דלת פחמימות נחשבת בפי רבים בתור תזונה בריאה הרבה יותר אשר מתמקדת בשריפת שומנים ופיתוח מסת השריר. זאת לשם בנייה של אורח לחיים בריא יותר. חשוב להבין כי דיאטה זו תוכל לכלול גם מאכלים שונים אשר יהיו כתחליף בעבור אלו שעמוסים בפחמימות. צריכה של פרוסת לחם פשתן תעניק לנו פחות מגרם אחד של פחמימה, בעוד שפרוסה של לחם מחיטה או דגנים מכל סוג תכלול כמעט פי 15 גרם פחמימות.

מתגברים על החשק לפחמימות

המעבר לתזונה דלת פחמימות עשוי להיות מאתגר בעבור אנשים רבים, זאת לאור התשוקה לפחמימות מהרגע בו אנו מפסיקים לצרוך אותן. יחד עם זאת, צריכה של מאפי פשתן של חברת ביכורים תוכל להשביע אותנו ולענות על הצורך בפחמימות ובמזון משביע. כך שנוכל להתמיד בתזונה החדשה שלנו ולהתקדם בבטחה אל עבר ההרזיה המיוחלת.

 

דילוג לתוכן