לקוחות יקרים, לאור המצב אנו נאלצים להאריך את ימים האספקה למשלוח לעד 14 ימי עסקים.

המאפיה

במאפיית הבוטיק של ביכורים נאפים מידי יום מגוון לחמים מיוחדים, לחמניות ולחמים אחידים, מאפי דגנים מלאים ובסופי שבוע חלות הבית במבחר טעמים מיוחד. במאפייה גם קונדיטוריית בוטיק מתוקה המציעה מאפים בטעם ביתי ועשיר. צוות הקונדיטורים הבכיר של המאפייה מרכיב את המתכונים במיוחד עבור מאפיית הבוטיק והתוצרת הינה ייחודית ומקורית בטעם ובניחוחות משכרים.

יש לחם ויש עוגות!

לאירועים גדולים או קטנים, רגילים או מיוחדים. מוזמנים להכיר את היתרונות הבריאותיים של נבחרת לחמי הבריאות של ביכורים. הכירו את המאפים שהם חלבון ולא פחמימה – לחם, לחמניות וקרקרים מקמח פשתן

האופים שלנו מכינים עבורכם עוגות שמרים, קרואסונים במגוון טעמים, עוגות בחושות, פחזניות ועוד מחומרי גלם משובחים ובאיכות גבוהה של טעם ובריאות.

מאפי בריאות ללא שמרים ממגוון קמחים לבחירתכם. תוכלו ליהנות מבורקס כוסמין, קרואסון מקמח מלא ועוד.

הכירו את חלות השבת והלחמניות שלנו, שנקלעות ונאפות עבורכם באהבה. חלות ממגוון קמחים, לחמניות קלועות, אצבע, המבורגר ועוד.
מאפים מקמח פשתן הם מוצרי הדגל שלנו. עם עושר חלבונים, ויטמינים ומינרלים, חומצות שומן וסיבים תזונתיים אנחנו מביאים לכם את הפתרון המושלם להרבה בעיות בריאות.
קמח איכותי שנטחן בארץ וחומרי גלם מהמשובחים הם אחד הסודות לתענוג הבסיסי של החיים: לחם טרי, טעים וטוב, שנעשה באהבה ובלי פשרות.

לחם, סיפור אהבה

במאפיית ביכורים חשוב היה לנו שכולם יוכלו לטעום מנפלאות ידי האופים שלנו וליהנות מהתענוג הבסיסי הזה של החיים: לחם טרי וטוב, עם שכבה דקה של חמאה או גבינה טובה. משהו שתמיד מעלה חיוך על הפנים.

מראשית, אצלנו ב”ביכורים” מאמינים במלאכת האהבה ובחוסר פשרות. הקמח שלנו נטחן בנאמנות בטחנת הקמח שבארצנו וחומרי הגלם מגיעים רק מהטובים ביותר. נוסף למגוון הלחמים שלנו מקמח מלא, מכוסמת, וחלות השבת המתוקות, רצינו לייצר לחם שגם סוכרתיים ואנשים עם מגבלות תזונתיות אחרות יוכלו ליהנות ממנו ללא חשש. הרגשנו שליחות למצוא את הפתרון המושלם. וכך נתקלנו בפשתן.

כמה זמן שהפשתן איתנו ועם זאת אנחנו כל הזמן מגלים על יכולותיו לעזור ולשפר את חייו של האדם. הפשתן גדל באזורים חמים וטרופיים וכבר 4000 שנה משמש את האדם בנאמנות – תחילה כשעשו ממנו בדים בתקופת מצרים העתיקה, דרך הגעתו להודו בה התפתחו שימושיו הרפואיים ועד ימינו בו הוא מתגלה כפתרון למחלות וקשיים בני זמננו. בזכות כמות גדולה של חלבון ופחות מעשר אחוז סוכרים מאכלי פשתן מהווים אלמנט מחזק בתזונת ספורטאים ומאזן בתזונת סוכרתיים. ואלו כמובן רק תוספת מכובדת לתכונותיו הטבעיים של הדגן שמעניקות יתרונות תזונתיים בסיסיים לכל אדם בכל גיל.

בעשור האחרון, מתוך מגמת עלייה של מודעות בריאותית ותזונתית, יצא לנו להיתקל לא מעט במונחים כמו אומגה 3, אומגה 6, שומן טראנס, כולסטרול ואחרים. אבל מה כל אלו באמת אומרים ולמה זה משנה? ובכן, כמו שנאמר, הטבע, כמו האדם, נבראו כולם כמערכת שיודעת לתחזק את עצמה. העיקר הוא שאנחנו לא נפריע, וניתן למערכת את מה שהיא צריכה כדי לפעול. מתוך 20 חומצות שומן ישנן רק שתיים שהגוף שלנו לא יודע לייצר לבד. הראשונה חומצה לינולנית והשנייה לינלאית ואפשר לראות את השתיים כמן אבני בנייה לאותן אומגות מפורסמות. משנוצרו, אומגה 3 ואומגה 6 הן בתמורה אבני בנייה למזינים חשובים אחרים בגופנו וככה השרשרת ממשיכה. פשתן למעשה עשיר בשתי חומצות השומן האלה, שחשוב לצרוך מהן בצורה שווה כדי לייצר איזון בכמות שבין שתי האומגות. זאת בגלל שכמו כל זוג מצליח, הן משפיעות אחת על הפעילות של השנייה ולכן, בתוך כל שטף פרסומי הבריאות חשוב לא לצרוך יותר מדי מהאחת ומעט מדי מהאחרת. לפשתן יש את הכמות שמאפשרת לגוף לייצר את האיזון המושלם. במסגרת התפקידים המלכותיים של שתי חומצות השומן הללו יש להן תפקיד אחד עיקרי והוא שהן עוזרות לשמור על התאים שלנו – יסוד בסיסי בהגנה מפני התפתחות תאים סרטניים, וירוסים, ובקטריות. הרי ברור שכששומר הסף טוב, יותר קשה לעבור בדלת והתאים שלנו, כמו חדרי בקרה של הגוף, מצריכים את השמירה הטובה ביותר. לחם הפשתן היה בשבילנו אפשרות לתת לכם את כל אלו ויותר.

מהר מאוד הפך לחם הפשתן, הניסוי הקטן של מאפיית הבוטיק שלנו, ללחם הדגל של המאפייה. חומצות השומן, החלבונים, כמות הסוכר הנמוכה ועושר הויטמינים ומינרלים שמתחבאים בקליפה הקטנה יצרו מוצר שמיסודו מוסיף לאיכות החיים, ומאפשר לאנשים עם מגבלה תזונתית ליהנות מלחם מעולה. והטעם! כל הארומה והרכות שנותן הטבע. הלקוחות נשבו וכך גם אנחנו – מצאנו שהלחם הזה מאפשר לנו לא רק לעשות את מה שאנחנו הכי אוהבים, אבל גם בצורה בה אנחנו הכי מאמינים – כשהאיכות מעל לכל: הגוף מקבל כמות גדולה של מזינים שמשביעים ומרגיעים ללא תחושת כובד או צורך בכמות גדולה. בסופו של דבר, כשהדברים נעשים כמו שצריך, לא צריך הרבה, צריך נכון.

 

 

דילוג לתוכן